Safesky Slovensko Poprad Marco Air
Safesky Tatry Slovensko flight Marco Air

SafeSky: bezplatná letecká aplikácia pre sledovanie prevádzky

Belgicko-francúzsky tím pilotov vyvinul pre pilotov aplikáciu SafeSky, ktorá umožňuje sledovať okolitú leteckú prevádzku a zároveň vysielať polohu vášho lietadla ostatným pilotom.

Aplikácia je kompatibilná so systémami ADS-B, FLARM a OGN a zobrazuje prevádzku od veľkých dopravných lietadiel až po klzáky a športové lietajúce zariadenia. V prípade, že lietadlo nie je vybavené týmito systémami, pilot môže anonymne zdieľať svoju polohu pomocou aplikácie SafeSky. SafeSky má aj funkciu upozornenia v prípade, že sa iné lietadlo nachádza príliš blízko. Aplikácia bola testovaná v Belgicku a Francúzsku a zaregistrovalo sa na ňu už viac ako 10 000 pilotov s rôznymi typmi lietadiel. Aplikácia je dostupná aj pre zvyšok Európy a získala podporu Agentúry Európskej únie pre bezpečnosť letectva (EASA). Aplikácia je veľmi jednoduchá na používanie, využíva mobilné internetové pripojenie a má nízku spotrebu dát.

Aplikácia je zdarma a je dostupná na App Store a Google Play. Používatelia si môžu za 34,99 € ročne zakúpiť ďalšie užitočné funkcie, ako je prepojenie s navigačnými systémami (SkyDemon, ForeFlight, EasyVFR, SDVFR) a anti-kolíznymi zariadeniami (SkyEcho, Stratux, FLARM), vytvorenie virtuálneho hangáru v prípade, že lietate na viacerých lietadlách, funkciu interkomu pre posielanie správ a zobrazenie vašich priateľov, ktorí sa práve nachádzajú vo vzduchu. SafeSky tvrdí, že aplikácia má tri kľúčové prvky: bezplatnosť, kompatibilitu so systémami, ako sú ADS-B, FLARM a OGN a anonymitu. SafeSky skúma aj možnosť prepojenia aplikácie s dronmi.

www.safesky.app/en

Share this post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *