Kódex cestujúcich Marco Air

 

Kódex cestujúcich Marco Air

Rešpektujte pokyny pilota:

Pilot je v lietadle osobou, ktorá robí rozhodnutia a má právo kedykoľvek let zrušiť prípadne ho odložiť. Počas letu z bezpečnostných dôvodov je cestujúci povinný zdržať sa komentárov k rozhodnutiam pilota.

Rešpektujte rozhodnutie pilota týkajúce poveternostných podmienok letu:

Pilot je jedinou autoritou pri rozhodovaní o poveternostných podmienkach pre daný let. Piloti môžu lietať v rôznych poveternostných podmienkach na základe ich aktuálnej kvalifikácie. Cestujúci sú povinní rešpektovať rozhodnutie pilota, či sa let zrealizuje alebo nie, ako aj prípadné zmeny trasy počas letu. Cestujúci by sa nikdy nemal pokúšať presvedčiť pilota, aby letel, ak sa pilot rozhodol inak.

Rešpektujte maximálnu hmotnosť batožiny:

Lietadlo, v ktorom budete letieť, je citlivé na zmeny hmotnosti. Cestujúci musia dodržať maximálnu hmotnosť úrčenú pilotom a vyhnúť sa premiestňovaniu batožiny počas letu. Pred odletom je potrebné upresniť hmotnosť osôb a batožiny a oznámte jej prípadnú zmenu.

Nebezpečné a nelegálne predmety sú na palube lietadla neprípustné:

Cestujúci si na palubu nesmie vziať nebezpečné alebo nelegálne predmety. Ak si cestujúci nie ste istý, mal by sa pred nastúpením do lietadla informovať u pilota. Pilot je oprávnený kedykoľvek skontrolovať batožinu a prípadne odmietnuť vás vziať na palubu lietadla.

Dodržiavajte dohodnutý čas letu:

Pilot pri plánovaní letu zvažuje predpokladané časy odletu a príletu, ako aj predpovedané poveternostné podmienky. Je dôležité, aby bol pilot schopný vzlietnuť v očakávanom čase.

Zrušenie zo strany cestujúceho:

Cestujúci môže zrušiť let kedykoľvek pred odletom bez udania dôvodu.

Bezpečnostné pravidlá:

Cestujúci musia dodržiavať tieto základné bezpečnostné zásady:

– zákaz fajčenia počas letu,

– cestujúci sa nikdy nesmú dotýkať prístrojov a ovládacích prvkov,

– cestujúci nesmú hovoriť počas vzletu a pristátia a počas používania rádiostanice.

 

Tu je niekoľko praktických tipov a rád pre cestujúcich, ktorí letia lietadlom všeobecného letectva pre udržanie bezpečnosti letu:

Počas predletovej bezpečnostnej inštruktáže sa oboznámte s používaním bezpečnostných zariadení, ako sú bezpečnostné pásy, hasiace prístroje a odomykanie a zatváranie dverí. Ak máte pochybnosti, informujte sa u pilota.

V prípade núdze zachovajte pokoj a postupujte podľa pokynov pilota. Piloti sú na takéto situácie trénovaní.

Na prípadné nezvyčajné zvuky alebo zápach môžete upozorniť pilota.

Počas letu zostaňte pripútaní bezpečnostným pásom.

Dôverujte profesionalite pilota, bezpečnosť letu je jeho prioritou. Ak z bezpečnostných dôvodov neodporúči vzlietnuť, rešpektujte to.

Ak sa počas letu cítite byť v neprimeranom strese alebo je vám nevoľno, informujte pilota. Pri nevoľnosti máte k dispozícii papierové vrecko v sedadle lietadla. Pilot je pripravený, aby vám pomohol v rôznych situáciách pre vašu bezpečnosť a pohodlie.

Neváhajte komunikovať s pilotom, ak máte akékoľvek obavy alebo otázky týkajúce sa letu.

Dodržiavaním týchto praktických tipov a rád môžu cestujúci zvýšiť bezpečnosť letov všeobecného letectva.

Share this post

კომენტარის დატოვება

თქვენი ელფოსტის მისამართი გამოქვეყნებული არ იყო. აუცილებელი ველები მონიშნულია *